Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

„Mistrz Ortodoncji” – 8 moduł trzeciej edycji trzyletniego autorskiego programu dr Dereka Mahony

30 września, 2022 - 2 października, 2022

Prezentowane treści video stanowią wyłączna własności dr Dereka Mahony. Ich rejestrowanie oraz rozpowszechnianie jest chronione prawem autorskim. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Copyright by dr Derek Mahony

Ważna Informacja

Program zamknięty, wyłącznie dla obecnych uczestników programu „Mistrz Ortodoncji”.8 moduł będzie poświęcony zagadnieniom związanym z kombinacją technik PERIO/ORTHO.
3 letni kurs składający się z 12 modułów (każdy trwający 3 dni), bez możliwości pojedynczego wyboru danego modułu.

Wykładowcy

Dr Andrzej Osipowicz

Specjalizuje się w stomatologii estetycznej oraz w ortodoncji i rehabilitacji jamy ustnej. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach i konferencjach w Australii i na świecie. Absolwent Curriculum Ortodontycznego z City of London Dental School i pasjonat cyfrowej dentystyki. Na codzień zajmuje się ortodoncją, protetyką, endodoncją oraz stomatologią estetyczną.

Bliska sercu Dr Andrzeja Osipowicza jest pasja z jaką podchodzi do leczenia pacjenta w aspekcie holistycznym, a nie tylko skupianie się na zębach. Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest wpływ chorób związanych z oddychaniem i drogami oddechowymi na zdrowie i samopoczucie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odzwierciedla to jego szczególne obszary zainteresowań: ortodoncja, medycyna snu oraz przewlekły ból głowy i szyi….

Dr Magdalena Pawelczyk-Madalińska – specjalista periodontolog

Ukończyłam studia na Oddziale Stomatologicznym Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiadam specjalizacje: II stopnia z zakresu periodontologii oraz I stopnia stomatologii ogólnej. Ukończyłam dwuletni kurs z zakresu Implantologii i Implantoprotetyki o statusie Fellowship na Wolfgang Goethe Uniwersitet we Frankfurcie, a obecnie studiuję na Uniwersytecie w Genui na kierunku Master of Science in Laser Dentistry. W Niemczech odbywałam staż z dziedziny chirurgii piezoelektrycznej, w Szwajcarii z dziedziny Periodontologii. Pracowałam kilka miesięcy w klinice chirurgicznej w Anglii.
Moje zainteresowanie periodontologią zaczęło się już podczas studiów. Od początku traktowałam pacjentów w sposób bardzo holistyczny. Przez prawie 30 lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnego Centrum Stomatologii FAN-DENT w Gdańsku dzieliłam się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń i wykładów dla lekarzy. Jestem autorką kilkunastu artykułów i współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych z dziedziny profilaktyki periodontologicznej. Przez wiele lat uczestniczyłam jako konsultant medyczny w rozwoju technologii i urządzeń wspomagających leczenie stomatologiczne.
Zajmuję się specjalistycznym leczeniem chorób przyzębia, pokrywam recesje korzeni zębów, koordynuję skomplikowane leczenie wielospecjalistyczne. W swoim leczeniu stosuję między innymi laseroterapię, piezochirurgię i mikrochirurgię periodontologiczną.
Jestem aktywnym członkiem International Academy of Periodontology od 1999, Polskiego Towarzystwa Periodontologii, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE a także IFED (International Federation of Esthetic Dentistry. Od samego początku współpracuję z Fundacją ,, Z uśmiechem przez życie” propagującą zdrowy tryb życia i profilaktykę przeciwnowotworową. W Gdańsku realizuję swoje pasje zawodowe.

tech. dent. Maciej Kostrzewa

Jest jedyną osobą w Polsce posiadającą oficjalną rekomendację i nominowany do certyfikacji przez dr Daricka Nordstroma twórcę aparatu ALF. Jest wybitnym specjalistą w wykonywaniu aparatu ALF i jego pochodnych oraz aparatu Bio -Block.  W programie Mistrz Ortodoncji został przez nas zaproszony do nauczenia Państwa prawidłowych technik doginania drutów i aktywacji aparatów podczas zajęć praktycznych.

Program

Korekta ortodontyczna może być nieskuteczna przy braku uwzględnienia w diagnozie podatności periodontologicznej. Lekarze zrozumieją reakcje tkanek wynikającą z określonych ruchów zębów. Uczestnicy kursu zrozumieją sposoby leczenia dorosłych pacjentów z wadami ortodontycznymi, którzy są podatni na choroby przyzębia. Omówienie procesu powolnej ekstrakcji zębów, których nie da się uratować do tworzenia nowej kości pod implanty.

 • Sprawowanie kontroli nad wyrzynaniem kła stałego
 • Ukośne gingiwektomie
 • Ruchomość zębów, zgryz urazowy
 • Frenektomie
 • Zastosowanie tomografii stożkowej CT w celu zlokalizowania zębów zatrzymanych
 • Rozbieżności zarysu dziąseł pomiędzy zębami Leczenie złamań pod dziąsłowych z wykorzystaniem mechaniki wymuszonej ekstruzji
 • Poprawa proporcji długości korony do korzenia
 • Korekta wadliwych dziąseł/ubytków kostnych
 • Zalety i wady otwarcia lub zamknięcia brakujących przestrzeni dla siekaczy bocznych
 • Skuteczne metody prostowania trzonowców
 • Etiologia zatrzymanych kłów
 • Auto transplantacja zębów
 • Ortodontyczne leczenie pacjenta z chorobami przyzębia
 • Periodontalne różnice w odsłanianiu zębów zatrzymanych podniebiennie i przedsionkowo
 • Zastosowanie sprężyn (whip spring) do wprowadzenia do łuku zatrzymanych podniebiennie kłów
 • Leczenie zatrzymanych siekaczy środkowych
 • Przesuwanie osiowe zębów do ubytków podkostnych
 • Fibrotomia (CSF)
 • Ankyloza i resorpcja zewnętrzna korzenia

Szczegóły

Początek:
30 września, 2022
Koniec:
2 października, 2022
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Hotel Marriott
al. Jerozolimskie 65/79
Warszawa, 00-697 Poland
Telefon:
+48 502099587

Organizator

Romuald Ciesielski
Telefon:
+48 502099587
Adres e-mail:
drc@drc4dentistry.com
Zobacz witrynę: Organizator

Leave a Reply