Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Wprowadzenie do diagnostyki i technik leczenia ortodontycznego” – NOWOŚĆ – dr Marcin Dolecki, osteopata Aneta Szczepańska-Rybak

22 kwietnia

700 zł

Wykładowcy

Osteopata

Aneta Szczpańska-Rybak

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz renomowanej Brytyjskiej Szkoły Osteopatii ESO European School of Osteopathy w Maidstone. Uzyskała tytuł D.O. w dziedzinie osteopatii oraz międzynarodowy tytuł FDM IC w dziedzinie pracy na dystorsjach powięziowych. Wiele lat pełniła funkcję asystenta w International Academy of Manual Medicine na kursach FDM wg. S. Typaldosa. Brała czynny udział w konferencji naukowej Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego podczas II Dnia Osteopaty.

lek. dent.

Marcin Dolecki

Lekarz stomatolog Marcin Dolecki jest byłym instruktorem kanadyjskiej organizacji szkoleniowej Rondeau Seminars, uczącej ortodoncji lekarzy stomatologów na całym świecie. Marcin Dolecki prowadzi tego typu szkolenia w całej Polsce od ponad dwudziestu lat. Jest również członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej stomatologów ogólnych leczących ortodontycznie – International Association for Orthodontics, mającej na celu rozwój i doskonalenie profesji. W roku 2006 uzyskał tytuł starszego instruktora tej organizacji (IAO Senior Instructor), natomiast w roku 2009 – tytuł członka rzeczywistego IAO (IAO Fellow). Jest członkiem European Orthodontic Society i prestiżowej Pierre Fauchard Academy.

O kursie

Podczas trwającej już ponad ćwierć wieku mej przygody edukacyjnej z fascynująca dziedziną medycyny jaką jest ortodoncja, moje pojmowanie owej sztuki ewoluowało w miarę jak poszerzało się spektrum posiadanej i stosowanej wiedzy. Okazało się, że ortodoncja właściwie użyta może być narzędziem do poprawy stanu zdrowia całego organizmu. Bez niej nie byłbym w stanie sam pozbyć się między innymi astmy i alergii, nie byłbym w stanie wielorako pomóc swoim pacjentom, a także – z tego co wiem od Absolwentów moich kursów – i ich podopiecznym. Co więcej – leczenie ortodontyczne może być (i moim pokornym zdaniem powinno) być na każdym etapie weryfikowane poprzez jeden z najczulszych instrumentów diagnostycznych – układ neurologiczny. Od planowania, poprzez fazy czynnościowe, ortopedyczne, ortodontyczne na retencji kończąc, warto mówić „sprawdzam”.

Dziś już mało kto nie spostrzega powiazania pomiędzy zgryzem (czy też układem stomatognatycznym) a resztą ludzkiego ciała. Cykl moich kursów zaprasza Was w ten fascynujący świat.

Nasze jednodniowe spotkanie ma wprowadzić Was w filozofię neuro-ortodoncji, a co więcej ma (dla tych, którzy już ją znają) poszerzyć wiedzę o bezcenną perspektywę niezwykle kompetentnej osoby – holistycznej osteopatki Anety Szczepańskiej-Rybak.

Program 1 dniowego wykładu

Aneta Szczpańska-Rybak

 • Uwarunkowania prenatalne i postnatalne, które mają znaczenie dla naszego obecnego funkcjonowania
 • Osteopatyczne spojrzenie na pacjenta ortodontycznego
 • Wszechobecna powięź – jej znaczenie dla osteopaty
 • Mowa ciała z wykorzystaniem modelu FDM

Marcin Dolecki

 • Wprowadzenie do neuro -ortodoncji
 • Wada zgryzu to wada postawy
 • Chirodoncja i jej znaczenie w holistycznym i neuro-ortodontycznym leczeniu pacjenta
 • Cefalometria Walkera i Jeffersona w konfrontacji z podstawowymi testami neurologicznymi

Rozkład godzinowy

 • 10:00 -18:00 przewidywany układ przerw średnio co 1,5
 • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)

Ważne informacje

Cena kursu obejmuje:

 • zaświadczenie* i certyfikat potwierdzające udział w kursie

*Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału danej części uprawniającym do otrzymania zaświadczenia (dotyczy lekarzy gromadzących punkty edukacyjne).

Wpłaty i potwierdzenie udziału prosimy dokonywać do dnia 24 marca 2023 r.

Szczegóły

Data:
22 kwietnia
Koszt:
700 zł

Miejsce wydarzenia

Hotel Marriott, Warszawa

Leave a Reply