Prezentowane treści video stanowią wyłączna własności dr Dereka Mahony. Ich rejestrowanie oraz rozpowszechnianie jest chronione prawem autorskim. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Copyright by dr Derek Mahony
- To wydarzenie minęło.
„Mistrz Ortodoncji” – 8 moduł trzeciej edycji trzyletniego autorskiego programu dr Dereka Mahony
30 września, 2022 - 2 października, 2022
Ważna Informacja
Program zamknięty, wyłącznie dla obecnych uczestników programu „Mistrz Ortodoncji”.8 moduł będzie poświęcony zagadnieniom związanym z kombinacją technik PERIO/ORTHO.
3 letni kurs składający się z 12 modułów (każdy trwający 3 dni), bez możliwości pojedynczego wyboru danego modułu.
Wykładowcy
Dr Andrzej Osipowicz
Specjalizuje się w stomatologii estetycznej oraz w ortodoncji i rehabilitacji jamy ustnej. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach i konferencjach w Australii i na świecie. Absolwent Curriculum Ortodontycznego z City of London Dental School i pasjonat cyfrowej dentystyki. Na codzień zajmuje się ortodoncją, protetyką, endodoncją oraz stomatologią estetyczną.
Bliska sercu Dr Andrzeja Osipowicza jest pasja z jaką podchodzi do leczenia pacjenta w aspekcie holistycznym, a nie tylko skupianie się na zębach. Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest wpływ chorób związanych z oddychaniem i drogami oddechowymi na zdrowie i samopoczucie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odzwierciedla to jego szczególne obszary zainteresowań: ortodoncja, medycyna snu oraz przewlekły ból głowy i szyi….
Dr Magdalena Pawelczyk-Madalińska – specjalista periodontolog
Ukończyłam studia na Oddziale Stomatologicznym Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiadam specjalizacje: II stopnia z zakresu periodontologii oraz I stopnia stomatologii ogólnej. Ukończyłam dwuletni kurs z zakresu Implantologii i Implantoprotetyki o statusie Fellowship na Wolfgang Goethe Uniwersitet we Frankfurcie, a obecnie studiuję na Uniwersytecie w Genui na kierunku Master of Science in Laser Dentistry. W Niemczech odbywałam staż z dziedziny chirurgii piezoelektrycznej, w Szwajcarii z dziedziny Periodontologii. Pracowałam kilka miesięcy w klinice chirurgicznej w Anglii.
Moje zainteresowanie periodontologią zaczęło się już podczas studiów. Od początku traktowałam pacjentów w sposób bardzo holistyczny. Przez prawie 30 lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnego Centrum Stomatologii FAN-DENT w Gdańsku dzieliłam się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń i wykładów dla lekarzy. Jestem autorką kilkunastu artykułów i współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych z dziedziny profilaktyki periodontologicznej. Przez wiele lat uczestniczyłam jako konsultant medyczny w rozwoju technologii i urządzeń wspomagających leczenie stomatologiczne.
Zajmuję się specjalistycznym leczeniem chorób przyzębia, pokrywam recesje korzeni zębów, koordynuję skomplikowane leczenie wielospecjalistyczne. W swoim leczeniu stosuję między innymi laseroterapię, piezochirurgię i mikrochirurgię periodontologiczną.
Jestem aktywnym członkiem International Academy of Periodontology od 1999, Polskiego Towarzystwa Periodontologii, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE a także IFED (International Federation of Esthetic Dentistry. Od samego początku współpracuję z Fundacją ,, Z uśmiechem przez życie” propagującą zdrowy tryb życia i profilaktykę przeciwnowotworową. W Gdańsku realizuję swoje pasje zawodowe.
tech. dent. Maciej Kostrzewa
Jest jedyną osobą w Polsce posiadającą oficjalną rekomendację i nominowany do certyfikacji przez dr Daricka Nordstroma twórcę aparatu ALF. Jest wybitnym specjalistą w wykonywaniu aparatu ALF i jego pochodnych oraz aparatu Bio -Block. W programie Mistrz Ortodoncji został przez nas zaproszony do nauczenia Państwa prawidłowych technik doginania drutów i aktywacji aparatów podczas zajęć praktycznych.
Program
Korekta ortodontyczna może być nieskuteczna przy braku uwzględnienia w diagnozie podatności periodontologicznej. Lekarze zrozumieją reakcje tkanek wynikającą z określonych ruchów zębów. Uczestnicy kursu zrozumieją sposoby leczenia dorosłych pacjentów z wadami ortodontycznymi, którzy są podatni na choroby przyzębia. Omówienie procesu powolnej ekstrakcji zębów, których nie da się uratować do tworzenia nowej kości pod implanty.
- Sprawowanie kontroli nad wyrzynaniem kła stałego
- Ukośne gingiwektomie
- Ruchomość zębów, zgryz urazowy
- Frenektomie
- Zastosowanie tomografii stożkowej CT w celu zlokalizowania zębów zatrzymanych
- Rozbieżności zarysu dziąseł pomiędzy zębami Leczenie złamań pod dziąsłowych z wykorzystaniem mechaniki wymuszonej ekstruzji
- Poprawa proporcji długości korony do korzenia
- Korekta wadliwych dziąseł/ubytków kostnych
- Zalety i wady otwarcia lub zamknięcia brakujących przestrzeni dla siekaczy bocznych
- Skuteczne metody prostowania trzonowców
- Etiologia zatrzymanych kłów
- Auto transplantacja zębów
- Ortodontyczne leczenie pacjenta z chorobami przyzębia
- Periodontalne różnice w odsłanianiu zębów zatrzymanych podniebiennie i przedsionkowo
- Zastosowanie sprężyn (whip spring) do wprowadzenia do łuku zatrzymanych podniebiennie kłów
- Leczenie zatrzymanych siekaczy środkowych
- Przesuwanie osiowe zębów do ubytków podkostnych
- Fibrotomia (CSF)
- Ankyloza i resorpcja zewnętrzna korzenia