Zaawansowana diagnostyka strukturalna oraz leczenie strukturalne ciała i zgryzu
Tak jak w przypadku jakiegokolwiek działu medycyny, podczas nauki ortodoncji podstawową zasadą postępowania, oprócz primum non nocere, jest maksymalna możliwa poprawa stosunków czynnościowych, kostnych i zębowych. W momencie, gdy natknąłem się na rezultaty pracy jednego, nie tylko moim zdaniem, z najwybitniejszych holistyków naszej epoki, doktora Roberta Walkera, twórcę chirodoncji – multidyscyplinarnego podejścia do zdrowia człowieka, nareszcie mnóstwo pytań znalazło swą odpowiedź. Począwszy od biomechaniki – gdzie okazało się, że większość najbardziej beznadziejnych przypadków ortodontycznych jest w istocie prostymi przypadkami ortopedycznymi i vice versa – poprzez neurologię, bardzo szeroko pojętą biochemię aż do elektromagnetycznych aspektów funkcjonowania człowieka, wszystko zaczęło się układać w fascynujący obraz spójnego systemu, w którym zakłócenie funkcjonowania jednego elementu ma szeroko zakrojone konsekwencje.
Podczas 3 dniowego kursu przedstawię podstawy zasadniczych reakcji biomechanicznych, które prowadzą do zaburzeń czynnościowych, kostnych i zębowych.
Neurologia stosowana, w połączeniu z klasycznymi normami ortopedyczno-ortodontycznymi daje bowiem lekarzowi niezrównane narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne. Co więcej, nie ma skuteczniejszego aparatu retencyjnego od stabilnej równowagi czynnościowej – neurologicznej, mięśniowej itd.
Pacjenci oczekują, że wady zgryzu będą leczone tak wcześnie, jak to możliwe. I co najważniejsze, z każdego medycznego punktu widzenia jest to najwłaściwsza droga. Dlatego jeśli lekarze chcą rozszerzyć swoją praktykę, muszą zyskać wiedzę w zakresie holistycznego leczenia ortopedyczno-ortodontycznego.
Stomatologiczne korzyści płynące z chirodoncji:
- Krótszy czas leczenia, zwłaszczau pacjentów ze schorzeniami SSŻ i z zakresu ortopedii szczękowej
- Mniejszy nawrót w ortopedii szczękowej iortodoncji
- Lepsza równowaga twarzowa
- Szczęśliwi pacjenci
Chiropraktyczne korzyści płynące z chirodoncji:
- Krótszy czas leczenia, zwłaszcza w przypadku leczenia początkowego bólu
- Lepsze zmiany postawy i równowaga ciała
- Mniejszy nawrót lub wyższy poziom „retencji”
- Można „zakończyć” przypadek
- Szczęśliwi pacjenci
lek. dent. Marcin Dolecki, IAO Senior Instructor, IAO Fellow